За даними останніх років опитування, 48% українців задоволені власною роботою, в той час як інші 45% ненавидять місце теперішньої роботи. Причини подібної тенденції доволі різні, у кожного свої. Проте немає такої людини, яка б не хотіла це змінити та покращити своє становище. Якщо вам справді неприємно працювати, ви можете спробувати змінити деякі речі, які вам не подобаються.
Доведено, що чим вища задоволеність людей в компанії, тим вищий рівень результативності в їх роботі та стресостійкості, тим кращі результати компанії в цілому. Саме тому обидві сторони, роботодавець і робітник, повинні бути зацікавлені у покращенні умов співпраці.
Що робити, якщо ви ненавидите свою роботу? Маємо для вас п'ять дієвих порад в такому випадку.
Складіть список, що подобається на робочому місці
Ваша робота складається з багатьох різних чинників. Хоч вам і може здаватися, що ви працюєте на жахливій роботі й, що ви її ненавидите, серед усіх цих факторів обов’язково знайдуться й позитивні сторони роботи саме в цій сфері, саме в цій компанії, саме з цими людьми. Ми та пропонуємо вам проаналізувати, що досі тримає вас у цього роботодавця.
Проаналізувавши та включивши позитивні моменти вашої роботи до списку зробить вас більш обізнаними про внутрішні мотиви та налаштування. Ви также зможете налаштувати себе на позитив, не зациклюватись на негативі. Фактори, які можуть бути позитивними у вашій роботі:
- Особисті досягнення того, що вас обрали для виконання вашої посади.
- Співробітники, з якими ви підтримуєте дружні стосунки.
- Зарплата, за допомогою якої ви покриваєте свої повсякденні витрати та інші вигоди, які отримуєте періодично тощо.
Намагайтесь підтримувати позитивні стосунки в колективі
Стосунки в колективі - основний показник комфорту членів команди в компанії. Від спілкування в робочому колективі залежить навіть ваша зарплата. По стосунках всередині колективу можна зчитувати внутрішні проблеми компанії, а також працювати над їх покращенням. Хороші стосунки з колегами завжди грають вам на користь. Це можливість для вас, що колеги підтримають вас у вашій поточній особистій ситуації, і ви можете поділитися з ними досвідом та почуттями. Також налагоджені хороші стосунки з колегами дають можливість корисного контакту й після вашого звільнення. Крім того, професійні контакти - один із найкращих супровідних листів, який ви можете мати сьогодні. Ви завжди можете мати поручителя з минулого місця роботи. З цих причин корисно не тільки підтримувати добрі стосунки з колегами, а й розширювати професійні контакти.
Проводьте час на робочому місці з користю
Попри власну незадоволеність та ненависть до роботи, намагайтесь проводити час на робочому місці із користю кожен день. Особливо, якщо у вас є вільний час. Читайте, дивіться відео, що напряму пов'язані з професією, наповненням нових знань чи досвіду тощо. Якщо маєте можливість, допомагайте іншим колегам по роботі. Отримайте новий корисний досвід та знання від більш досвідчених, спілкуючись із ними на професійні теми. Беріть участь в корпоративному житті: допомагайте проводити мітинги чи корпоративи, допомагайте соціально.
Говоріть з керівником або директором
Якщо вам неприємно працювати, ви можете спробувати змінити деякі речі, які вам не подобаються через особисту зустріч та розмову з керівником. Якщо ви збираєтеся поговорити зі своїм керівником про вашу робочу ситуацію чи труднощі, з якими ви зіткнулись, намагайтесь об’єктивно представити власні проблеми та надати можливі варіанти покращення та вдосконалення вашої ситуації. Керівник повинен не тільки дізнатися про вашу проблему в компанії, але й зрозуміти, в якому напрямку ви намагаєтесь надалі рухатись. Декілька варіантів розв'язання проблеми запевнять керівника, що ви зацікавлені працювати надалі та вирішувати складні ситуації. В більшості компаній керівники зацікавлені у робітниках та покращені ситуації в колективі, тож ви цілком можете бути почуті.
Зосередьтесь на улюблених проєктах
Якщо, почуття ненависті до роботи продовжує посилюватися і не дозволяє вам показати успішні результати вашої роботи, рекомендуємо вам зосередити власну увагу на своїх найкращих проєктах, або обрати той, до якого у вас особлива зацікавленість. Щоб зробити це необхідно:
Навіть, якщо ви зацікавлені в проєкті, над яким не працюєте особисто, ви завжди можете запропонувати власну допомогу колегам і бути залученим до проєкту таким чином. Поговорити з керівником щодо отримання досвіду роботи над чимось новим для вас.
Якщо ви зосередитесь на позитивних речах на роботі, а саме: налагоджені взаємостосунків з колегами, розширені професійних контактів та власного досвіду, поговорите відверто з керівником - ви зможете не тільки впоратись зі стресом та власним задоволенням роботою, а й розв'язати власні проблеми та труднощі, з якими стикаєтесь на роботі.
Однак якщо, всупереч вашим зусиллям, ви продовжуєте ненавидіти свою роботу і хочете її повністю змінити, ви можете починати етап пошуку нового місця роботи з розсилки резюме в інші компанії.
Короткий світловий день, холод і осіння мряка впливають на настрій, а втома, апатія і навіть легка депресія — компаньйони гнітючих осінніх днів. Втім, скористайтеся нашими порадами, щоб мінімізувати стрес від перебування в такій непривітній «компанії».
Новачок на роботі. До нього завжди придивляються. Від того наскільки новий співробітник уважний, тактовний та обачний залежить, як його прийме колектив, як складатимуться взаємини з керівництвом. Треба докласти чимало зусиль, щоб перше враження було гідним, адже другого шансу може й не бути.
В сучасному ритмі життя, коли треба скрізь встигнути і багато чого зробити, наша пам'ять час від часу дає збій. Не завжди пам'ятаємо, де лежать документи, забуваємо про заплановану зустріч, вийшовши з дому, важко згадуємо, чи вимкнули з розетки праску тощо. А причина такого збою – перевтома, часті хвилювання, і, як не дивно, одноманітність.
Підвищення по службі чи в іншій діяльності, досягнення популярності, слави тощо – це все кар'єра. А з чого починається це сходження і коли? На це запитання дає відповідь соціолог із Оксфорда Марк Тейлор.
Декілька порад від наших експертів про те, як, повернувшись до роботи, правильно застосувати «відновлений багаж сил».