Не всі люди однозначно сприймають цю фразу. Для когось мати непогано оплачувану роботу – це вже щастя. Іншим людям для того, щоб почуватися щасливим на роботі, потрібно щось значно більше. Давайте розглянемо разом із Jobs.ua, як знаходити радісні миті у своїй повсякденній діяльності.
Не може бути, щоб ви не знайшли бодай жодного сенсу у своїй роботі. Бодай найменшого. Істина полягає в тому, що в будь-якій роботі можна знайти сенс. І можна чомусь навчитися. Якщо ви не бачите сенсу в своїй роботі – можливо, настав час поглянути на те, що ви робите, з іншого боку? Можливо, ваша робота може розвинути моторику ваших рук, чи уважність, чи фокус і концентрацію чи, нарешті, ваше тіло? Працюючи, приміром, вантажником, ви можете непогано натренувати власне тіло. Але потрібно, звісно, до всього підходити з розумом, і на додачу – тримати відповідний спортивний раціон і якісно висипатися. Як бачите, в будь-якій роботі можна знайти сенс.
В кожного з нас є якісь приємні радощі – невеликі приємні радощі життя, – на які ми з вами можемо виділити час навіть під час виконання рутинних робочих обов’язків. Наприклад, під час перерви на каву ви можете помріяти про щось своє, і не тільки помріяти, а взяти ручку і папір, і все спланувати. І дотримуватися наміченого плану – це само собою.
Або ж ви любите генерувати нові ідеї. Перерва на каву чи година обіду теж підійдуть для цієї справи. Тим паче, генерувати ідеї – це не мішки носити; ви можете зайнятися цією справою будь-де і в будь-який час.
Звичайно, віднаходження балансу між роботою і особистим життям – це мистецтво. Але ті речі, які роблять вас щасливим і поза роботою, ніколи не забувайте. Їх не варто відкладати в довгий ящик – мовляв, «десь потім, не зараз». Ні, зараз – це найкращий час для ваших мрій і бажань. Бо «потім» може і не настати.
Мова про організм в цілому. І про фізичне, і душевне, і ментальне здоров’я. Бо коли ви оберігаєте свою психіку, свій розум від впливу негативних новин, впливу токсичних і неприємних людей, які люблять лише поганити все навкруги і критикувати – ви робите неоціненну послугу своєму організму. А він віддячить вам бадьорістю та енергією – звісно, за умови повноцінного сну. А як добре висипатися, як правильно налаштуватися на сон, ви можете прочитати у статті Здоровий сон – запорука хорошого настрою і продуктивності на роботі.
Ставте не лише короткотривалі, а й довготривалі плани. Що мається на увазі? Мова про те, що за 5-6 років ви можете стати справжнім професіоналом у будь-якій справі. Яке б ви ремесло не обрали, але за такий немалий проміжок часу ви можете стати справжнім майстром свого діла. І для цього потрібно всього лиш, щоб ви займалися певною справою… всього лиш 10 тисяч годин! Цього достатньо, щоб опанувати будь-який фах практично в ідеалі. Звісно, в будь-якій діяльності можна вдосконалюватися все життя, але мова про те, що ви зможете стати дійсно кваліфікованим фахівцем, якщо чесно приділите якомусь заняттю 10 тис. годин.
Короткий світловий день, холод і осіння мряка впливають на настрій, а втома, апатія і навіть легка депресія — компаньйони гнітючих осінніх днів. Втім, скористайтеся нашими порадами, щоб мінімізувати стрес від перебування в такій непривітній «компанії».
Новачок на роботі. До нього завжди придивляються. Від того наскільки новий співробітник уважний, тактовний та обачний залежить, як його прийме колектив, як складатимуться взаємини з керівництвом. Треба докласти чимало зусиль, щоб перше враження було гідним, адже другого шансу може й не бути.
В сучасному ритмі життя, коли треба скрізь встигнути і багато чого зробити, наша пам'ять час від часу дає збій. Не завжди пам'ятаємо, де лежать документи, забуваємо про заплановану зустріч, вийшовши з дому, важко згадуємо, чи вимкнули з розетки праску тощо. А причина такого збою – перевтома, часті хвилювання, і, як не дивно, одноманітність.
Підвищення по службі чи в іншій діяльності, досягнення популярності, слави тощо – це все кар'єра. А з чого починається це сходження і коли? На це запитання дає відповідь соціолог із Оксфорда Марк Тейлор.
Декілька порад від наших експертів про те, як, повернувшись до роботи, правильно застосувати «відновлений багаж сил».