Чи відчували коли-небудь такий стан, коли робота не йде, як би ви не старались? Усілякі старання виконати хоч одне завдання або закінчуються невдачею, або займають багато часу на реалізацію — іншими словами, ваша продуктивність досягає низьких показників, що відбивається й на вашій роботі. Це і непокоїть, і бісить водночас. Однак можна помітити певну закономірність, чому та коли виникає такий стан. В цій статті ви дізнаєтесь, що робити, якщо мозок відмовляється працювати та, як запустити його в короткий час, коли він так вам потрібен.
Причини перевтоми мозку доволі прості та зрозумілі, можуть знаходитись на поверхні, однак іноді ми просто не можемо пов’язати ці причини з реальними обставинами. Нижче запропонований чекліст допоможе вам перевірити наявність перевтоми в себе. Крім сезонних чи особистих проблем існують наступні причини, що впливають напряму на перевтому вашого мозку.
Монотонні завдання
Вчені визначили, що монотонна робота впливає на появу та відчуття стомленості. На монотонність роботи вказують наступні ознаки:
швидка поява суб’єктивного відчуття стомлення, сонливості, апатії, нудьги;
зниження частоти пульсу і дихання, зменшення споживання кисню, зниження м’язового тонусу, відчуття, що ви засинаєте,
періодичні коливання середньої тривалості виконання операцій, нерівномірність виробітку та його зменшення.
Єдиними ефективним виходом водночас є раціональний поділ праці, який здатен сприяти підвищенню продуктивності праці.
Велика кількість незавершених завдань
Вам здається, що ви переробили кучу справ на роботі, але жодна незавершена — це призводить до апатії. Крім того, недовиконані завдання нависають над вами, нагадуючи про вашу низьку ефективність. Вони, як скелети у шафі, можуть переслідувати вас усюди й не давати спати. Це так само бентежить, тривожить й гнітить.
Можливо, є сенс, не хапати всі завдання на виконання водночас, а рухатися повільно, виконуючи їх одна за одну. Так ви будете чітко спостерігати, скільки часу у вас пішло на те чи інше завдання та скільки завдань в день ви виконали.
Мультизадачність
Якщо ваша робота вимагає від вас мультизадачності, а це значить — швидкої зміни видів діяльності, різноманітних завдань — мозок дуже швидко втомлюється та відмовляється працювати. Щоб визначити вплив та ефективність мультизадачності вчені поділили досліджуємих на дві групи та запропонували спеціально відривалися від того чи іншого завдання, намагаючись виконати декілька водночас. В першій групі багатозадачність уповільнила роботу учасників експерименту в порівнянні з їхнім звичайним зосередженим виконанням одного завдання. Друга група втратила значну кількість часу, перемикаючись з одного завдання на інше, і втрачали ще більше часу, коли завдання ставали чимраз складнішими. Отже мультизадачність вбивала продуктивність та віднімала ще більше часу на завдання, які можна було виконати послідовно завершуючи.
Стрес на роботі
Стрес негативно впливає на мозкові системи — це доведений факт. Хронічний стрес призводить до глибших фізіологічних змін. Це можуть бути й тривалі порушення пам’яті, емоційної сфери, мислення. До того ж це погано впливатиме на імунну, травну та серцево-судинну сфери, бо гормони стресу гальмують роботу цих систем. Медики стверджують, що фізичні вправи, спілкування з близькими, волонтерська діяльність в змозі впоратись зі стресовими ситуаціями. Виховуйте в собі стресостійкість, це ефективне вміння, що вам знадобиться будь-де.
Маємо для вас ефективні поради про те, як запустити роботу мозку, якщо вам потрібна його допомога терміново.
Програмуйте себе на позитив
Дуже важливо в будь-яких починаннях зосереджуватись на позитиві. Це не тільки формує потужне підґрунтя, але й налаштовує одразу на вірний робочий лад. Можете кожен день підбивати підсумки в кінці дня, що сьогодні вдалося вам виконати добре, де успіх, через що пишаєтесь собою. А кожний ранок налаштовуйте себе, що у вас все вийде. Новий день принесе нові можливості та нові емоції, і тільки від вас залежить, якими вони будуть.
Гуляйте на одинці на свіжому повітрі
Перезавантажити мозок можна дуже легко й швидко — прогулками наодинці на свіжому повітрі. Чи це будуть прогулянки під час обідньої перерви, чи прогулянки ввечері, допоможуть вам навести порядок в думках, розвантажити мозок за день та підбивати підсумки цього дня.
Відмовтесь від шкідливих звичок
Однією з причин поганого самопочуття і швидкої стомлюваності є хронічне зневоднення, тому не забувайте пити зелений чай або воду. Відмовтесь від паління, алкоголю, надмірного постачання солодкого чи фастфуду — всього, що відвертає вас на роботі, шкодить здоров’ю та гарному самопочуттю. Краще з’їжте продукти, що допомагають роботі мозку: чорних шоколад, горіхи, зелені овочі та фрукти, рибу тощо. Відновитися вам також допоможе розслабляючий масаж, спа, легке тренування, а влітку особливо результативно — поплавати у басейні на свіжому повітрі.
Дозуйте робоче навантаження
Всі розуміють, якщо ви втомились — необхідний відпочинок. Дозуйте навантаження та намагайтесь поєднати його із відпочинком. Важливо розуміти, що ви відчуваєте втому та навчитися відмовлятися від додаткових навантажень. Просто спробуйте виконувати тільки свої обов’язки та говорити «ні» чужій роботі.
Правильно відпочивайте та робіть перерви
Відпочиньте від моніторів, перестаньте говорити про роботу та не навантажуйте мозок можливими способами розв’язання проблем. Змініть різновид діяльності на 10–15 хвилин. У цей час можна прогулятися за межами офісу, помалювати або почитати книгу, яка не стосується вашої роботи. Іншими словами, відірватися від роботи, змініть картинку.
Плануйте свій день та справи
Навіть планування робочого дня здатно допомогти вашому мозку запам’ятати завдання на день, підпорядкувати думки та завдання, бути послідовним в роботі. Це допоможе дотримуватись чіткого плану виконання дій та завдань і не відходити від намічених цілей.
Читайте про те, як прокачати мозок в домашніх умовах.
Так склалося, що в процесі найму більше прийнято звертати увагу на вміння і сильні сторони кандидата. Професійні досягнення і досвід — це чудово, але рекрутер не може знати апріорі, якою людиною є кандидат перед ним. Нижче спробуємо з’ясувати, які риси кандидата мають насторожити рекрутера.
Токсичні люди становлять більшу проблему, ніж здається на перший погляд. Вони можуть перетворити улюблену роботу на справжнісіньке пекло. Звичайно, якщо працюють поруч з нами. В цій статті пропонуємо поміркувати над життєвими уроками, які можна отримати від спілкування з токсичними колегами.
Окрім того, як і що ми говоримо, важливу роль у спілкуванні відіграють міміка, рухи руками, постановка тіла. Але, на жаль, ми часто забуваємо про це, та й особливого значення не надаємо. А даремно. Від того, як ми поводимося на співбесіді, переговорах, ділових зустрічах, може залежати наша кар'єра.
Від попередніх поколінь зумери відрізняються передусім посиленим прагненням до життєвого балансу, гнучкості й свободи у виборі роботи. Та чи варто сприймати на ринку праці їхню амбітність як недолік? Давайте поміркуємо над цим питанням, а ще спробуємо розвінчати міфи про їхній підхід до роботи і життя.
Часті блекаути й аварійні відключення електроенергії висувають нові стандарти до енергонезалежності. Причому як власного житла, так і бізнесу. Дізнайтеся, як компаніям і співробітникам потурбуватися про безперебійну роботу під час блекаутів.