І на завершення міні-циклу статей, як можна змінити себе за сто днів – загальні рекомендації і поради від Jobs.ua, як грамотно підійти до цієї нескладної програми тренувань. Нескладної – але напрочуд ефективної, якщо приділяти їй увагу щодня (перші дві частини – тут і тут).
І спершу – про харчування. Без збалансованих прийомів їжі ефект від тренувань буде зовсім не той, який би ви хотіли бачити.
Вживайте побільше корисної їжі – каші та горіхи, овочі і фрукти, кисло-молочну продукцію, якщо ваш організм її засвоює, – і поменше шкідливої (снеки, алкоголь; зловживання солодким – теж сюди). Приймайте їжу 5-6 разів на день, невеликими порціями, ретельно пережовуйте. Такі прості звички, але через сто днів ви себе не впізнаєте. В хорошому сенсі, звісно.
Щодо води: якщо не п’єте щодня воду, почніть привчати себе до цієї корисної звички. Розрахуйте, скільки води вам потрібно вживати (30 мл на 1 кг тіла). Якщо купуєте негазовану мінералку в супермаркеті, змінюйте час від часу торгову марку, щоб вживати воду, добуту з різних свердловин.
Чи «допомагати» собі спортивним харчуванням? Так, звичайно. Якщо маєте можливість придбати якісний креатин, ВСАА чи протеїн – чудово! Але купуйте тільки сертифіковану продукцію від перевірених виробників, не гоніться за дешевизною. Напевно, це найважливіша порада, яку можна дати у цій ситуації.
А зараз – декілька порад, щоб втягнутися у програму тренувань і довести справу до кінця. Дотримуйтеся цих рекомендацій, щоб не зійти з дистанції на пів дорозі.
Що це означає? Помічайте в календарі кожен день, коли ви позаймалися і навіть знайшли час для особистісного розвитку (детальніше про цю техніку – тут). Після кількох днів утвориться маленький ланцюжок із «нанизаних» один на одного днів, і ваша задача – в жодному разі його не перервати. От і вся премудрість. Простіше нікуди, чи не так?
Формула коли-вам-зручно передбачає, що потренуватися ви можете коли завгодно – одразу після пробудження, протягом робочого дня чи ввечері. На ваш розсуд, як вам буде зручно. Те саме можна сказати стосовно підходів. Розтягуйте підходи на весь день, або робіть декілька підряд – як забажаєте. Жодних обмежень тут немає. Тільки не забувайте записувати к-сть підходів і повторів у записник.
Як ви це зробите – на папері чи у смартфоні – неважливо. Важливо, щоб ви відстежували свій прогрес і точно знали, коли і в який день скільки підходів зробили. Це нескладно – після кожного підходу поставити відмітку і продовжити займатися щоденними справами. Тому не варто нехтувати веденням записів. Відстежуйте за їхньою допомогою прогрес у тренуваннях, і це мотивуватиме виконувати сто повторів за меншу кількість підходів.
Що ж, основні моменти розказані, важливі нюанси – зауважені. Успіху і наснаги у подоланні власних слабкостей, натхненної роботи над собою і – очікуйте через три місяці програму підвищеної складності. І наостанок побажаємо вам, щоб ця нескладна програма тренувань стала вашим щоденним щитом від осінньої хандри і депресивних станів, у які нас намагатимуться загнати останні передзимові місяці.
Розглянемо разом з Jobs.ua ще кілька цікавих професій гіпотетичного майбутнього, які зустрічаються на сторінках блискучого sci-fi роману «Сліпобачення» від визнаного майстра жанру канадського письменника Пітера Воттса.
В цій статті пропонуємо разом з Jobs.ua зануритися в міні дослідження футуристичних професій майбутнього, ще не створених, але в перспективі — цілком осяжних.
Поговоримо разом з Jobs.ua на таку делікатну тему, чи варто соромитися «простих» професій, як-от професія касира.
У цьому матеріалі вашій увазі пропонується цікава й подекуди драматична історія злету й занепаду нідерландських техно піонерів, які змінили ландшафт сучасної цивілізації.
Розбираємося, які перспективи пропонує професія психолога в Україні у 2025 році.