Ми часто думаємо, що лише грандіозні й масштабні дії можуть змінити життя. Переїхати в інше місто чи країну, змінити професію, нарешті записатися на додаткові курси чи купити абонемент в басейн. Це все добре. Однак маленькі кроки щодня у певному напрямку теж можуть змінити життя. Такому, так би мовити, мистецтву можна легко навчитися. Разом з jobs.ua пропонуємо кілька правил, як можна змінити життя маленькими, не квапливими, але впевненими кроками вперед.
Головне правило маленьких кроків – не намагатися відразу зробити величезний крок, тільки маленькі кроки і щодня. У випадку зриву буде важко почати знову. Для тих хто ніколи не займався в спортзалі, буде складно різко почати ходити на тренування. Краще почати з ранкової зарядки по п’ять хвилин, лише кілька вправ, але регулярно. І так протрималися місяць, потів потроху збільшуєте навантаження й кількість часу.
Також можна вивчати іноземну мову, витрачаючи лише 10 хвилин кожний день або обов’язково читати професійну літературу по 20 хвилин. Зміни здаватимуться не помітними, однак ви здивуєтеся своїм результатам за рік.
Секрет в успішному досягненні грандіозної мети – вміння поділити її на етапи. Маленька перемога, надихає і дає стимул йти далі за наступними перемогами. Це величезний стимул для досягнення великої мети й більших успіхів. Було б ще добре продумати винагороду, як додаткову мотивацію, за кожний вдалий етап: приємний шопінг, зустріч з друзями та ін.
Звички – це ті ж маленькі кроки, які ми робимо щодня. Тільки від того, які саме ці звички, ми рухатимемося або вперед, або назад. Щоб розпочати шлях до масштабної мети знадобляться великі зусилля, а от прищепити нову корисну звичку буде набагато швидше й ефективніше. Є кілька способів це зробити.
Перший. Легше за все приєднати нову звичку до тої, яку вже давно робите на автоматі. Наприклад, запланували писати книгу чи статті у певне видання, краще виділяти для цього вранці пів години перед виходом на роботу, ніж сподіватися знайти цей час протягом дня. Спочатку це буде важко, але поступово сідати щоранку за статтю чи книгу буде так само легко, як чистити зуби.
Другий. Буває так, що звичка нагадує про себе в певній ситуації. Аби її позбутися, треба змінити саму ситуацію. Наприклад, ви не можете себе стримати, щоб не з’їсти кілька цукерок ввечері. Позбутися цієї звички легко – заховайте солодощі або взагалі їх не купуйте (або в певні дні). Ситуація зміниться й зникне звичка.
Третій. Поміняйте привичний порядок дій. От як на прикладі з цукерками, можна просто замінити їх на солодощі з сухофруктів (зробивши, навіть, власноруч схожими на цукерки), зробивши звичку менш шкідливою.
Як правило ми підтримуємо постійні контакти з одними і тими ж людьми багато років. Так, безперечно, старі друзі краще нових і це саме ті люди, які прийдуть нам на допомогу найпершими. Але змінити наше життя швидким і радикальним способом можуть лише ті, з якими ми мало знайомі. Так звані наші «слабкі зв'язки».
Один соціолог Марк Грановеттер провів дослідження. Він опитав мешканців одного з маленьких містечок, які нещодавно змінили місце роботи. Він хотів дізнатися, хто допоміг їм знайти нову роботу – друзі чи рідні? Виявилося найбільшу допомогу в цьому надали не родичі і не друзі, а знайомі, з якими вони зрідка бачилися і майже не спілкувалися.
Практично все нове в нашому житті приходить ззовні нашого внутрішнього кола. Тому не треба боятися знайомитися з новими людьми, просити про допомогу у них або їх рекомендації. Але треба точно знати, чого ви хочете і до чого прагнете. Використання ось таких слабких зв'язків може стати відмінним маленьким кроком до змін.
Змінюйте своє життя на краще маленькими кроками!
Знайти ідеального працівника на важливу посаду не так уже й складно. А от переконати його пристати на вашу пропозицію — ще той квест. В цій статті вчимося ставити правильні, коректні питання кандидату, щоб він погодився на вашу пропозицію.
Ох уже ця англійська! Куди не глянь, в сучасному світі без неї не обійтися. І поки друзі та колеги вільно — чи майже вільно — знають цю прекрасну мову, ви ніяк не зберетеся її вивчити. Знайомо? Якщо так, Jobs.ua пропонує розглянути найпоширеніші проблеми, чому ми кидаємо вчити англійську на пів дорозі.
Світовий ринок праці намагається встигати за новітніми трендами, хоча в наш час все змінюється з блискавичною швидкістю. Та все ж спробуємо окреслити ключові тренди 2025-го року, які впливатимуть на робочі місця в усіх куточках світу.
Працюєте на творчій ниві і переживаєте за те, як ШІ змінить «баланс сил» у вашій професії? Продаєте товари чи послуги і хочете оптимізувати бізнес процеси з використанням штучного інтелекту? З’ясуємо, як «подружитися» з АІ, щоб не відстати в майбутньому від своїх конкурентів.
Нещодавно ми писали, як обрати навчання в магістратурі за кордоном. Сьогодні пропонуємо вашій увазі топову підбірку нагадувань, що взяти з собою, якщо плануєте навчатися в іншій країні.