- Робота в Україні
- →
- Онлайн консультація юриста
- →
- Зарплата / матеріальна відповідальність
Зарплата / матеріальна відповідальність #108718
Питання від Ірина (18 жовтень 2018):
Добрий день! Допоможіть, будь-ласка, розібртись у моїй ситуації. Працюю бібліотекарем у загальноосвітній школі 5 років, 1,5 роки з яких знаходилась у декретній відпустці. Весь час своєї роботи я отримувала повну ставку. У серпні цього року директор школи попросила мене вийти на роботу, тому що немає відповідного спеціаліста на цю посаду. У вересні я отримала повний оклад. Але У ЖОВТНІ мене поставили до відома, що відтепер я буду отримувати 0,5 ставки бібліотекаря, мотивуючи це тим що у нас у десятому класі навчається 4 учні, а класом може рахуватись лише той, в якому навчається мінімум 5 учнів. Хоча ці учні не були переведені на індивідуальну форму навчання, а навчаються як звичайний клас, вчителі отримують оплату за години викладання в цьому класі.
Чи правомірно у мене забрали 0, 5 ставки? адже якби я знала, що в мене буде така заробітна плата, то я б не виходила з декретної відпустки.
Допоможіть, будь-ласка!
Ответ юриста (18 жовтень 2018) :
Доброго дня! Як варіант, зараз Ви можете повернутися до декретної відпкстки.
За домовленістю між працівником і роботодавцем або з ініціативи роботодавця при прийнятті на роботу працівника або під час роботи, на певний строк або без обмеження строку, працівнику може бути встановлено меншу тривалість робочого часу — неповний робочий час.
Шляхом:
— зменшення тривалості щоденної роботи (неповний робочий день);
— зменшення кількості днів роботи (неповний робочий тиждень);
— одночасного зменшення кількості годин роботи протягом робочого дня і кількості днів роботи.
Частина 3 ст. 32 КЗпП дає право роботодавцю зі своєї ініціативи (в односторонньому порядку) установити працівникам неповний робочий час, змінювати їх режим роботи при продовженні роботи за тією самою спеціальністю, кваліфікацією або посадою.
Щоправда, у цьому випадку повинна виконуватися одна умова - установити працівникам неповний робочий час, змінити їх режим роботи при продовженні роботи за тією самою спеціальністю, кваліфікацією або посадою можна тільки внаслідок змін, що сталися в організації виробництва та праці.
Про зміну істотних умов праці, зокрема встановлення неповного робочого часу, роботодавець зобов’язаний повідомити працівника не пізніше ніж за 2 місяці. Крім того, ці питання мають бути погоджені роботодавцем з профспілковою організацією, що діє на підприємстві (в разі її наявності).
Зауважте: якщо колишні істотні умови праці не можуть бути збережені, а працівник не згоден на продовження роботи в нових умовах, то трудовий договір, укладений з ним, припиняється згідно з п. 6 ст. 36 КЗпП. Звільняючи працівника за цією підставою, роботодавець зобов’язаний буде виплатити йому вихідну допомогу в розмірі середнього місячного заробітку.
Як документально це повинно бути оформлено:
1) погоджувати рішення про встановлення неповного робочого часу з виборним органом первинної профспілкової організації, що діє на підприємстві ( п. 4 ч. 1 ст. 247 КЗпП);
2) видати наказ про встановлення неповного робочого часу у зв’язку зі змінами в організації виробництва та праці. Згода працівника для встановлення йому неповного робочого часу на підставі ч. 3 ст. 32 КЗпП не потрібна;
3) попередити працівників не пізніше ніж за 2 місяці про майбутні зміни ( ст. 32 і 103 КЗпП). Наприклад, вручити кожному працівнику під підпис повідомлення про зміну істотних умов праці, складене в довільній формі;
4) унести відповідні зміни до колективного договору, Правил внутрішнього трудового розпорядку або інших нормативних актів роботодавця, що регулюють питання тривалості робочого часу працівників;
5) напередодні встановлення неповного робочого часу:
— отримати від працівників згоду або відмову від продовження роботи в нових умовах праці. Для цього підійде, наприклад, розписка або письмова заява працівника про згоду/відмову від продовження роботи у зв’язку зі змінами істотних умов праці;
— видати наказ про встановлення неповного робочого часу працівникам, які погодилися на роботу в нових умовах. З наказом ознайомити працівників під підпис;
— видати наказ про припинення трудових договорів на підставі п. 6 ст. 36 КЗпП з працівниками, які відмовилися продовжувати роботу в нових умовах праці. З наказом ознайомити працівників під підпис.
Зарплата / матеріальна відповідальність, інші питання
Світлана (23 січень 2025)
Доброго дня, я працюю головним спеціалістом у відділі освіти, а також викладаю години фізики ( 7 год. з погодинною оплатою) в ЗЗСО. Чи маю я право на отримання премії до Дня учителя в закладі та доплати за роботу в несприятливих умовах праці( відповідно до постанови КМ України № 1286 від 08.11.24 із змінами внесеними КМ України №1515 від 27.12.2024) ?
Переглянути відповідь
Світлана ( 7 січень 2025)
Добрий день. Я практичний психолог закладу освіти. Заступник директора з НВР довела мене до відома про необхідність проведення додаткових корекійно-розвиткових послуг для осіб з ООП, які охоплені інклюзивним навчанням, в межах мого основного робочого часу і без оплати.
Чи є законні підстави для цього у адміністрації?
Дякую))
Переглянути відповідь
Олена ( 9 серпень 2024)
Добрий день!
Чи рахується робота у вихідні ( по графіку) чи святкові (в Україні) дні понаднормовою( якої по ст.65 КЗпП) має бути не більше 120 годин на рік? Чи понаднормова робота і вихід у вихідний це дві різні системи обліку?
Бо зіштовхнулася з ситуацією,коли кадровий відділ не дозволяє вивести працівника у вихідний день ,аргументуючи перевищенням в 120 понаднормових годин за рік.
Дякую
Переглянути відповідь
Вікторія ( 2 липень 2024)
То я не зрозуміла. То без коефіцієнта, чи з? Можна виплачувати матеріальну допомогу тренерам ДЮСШ
Переглянути відповідь
Вікторія ( 2 липень 2024)
В якому розмірі можна виплачувати матеріальну допомогу тренерам ДЮСШ? З коефіцієнтом, чи без?
Переглянути відповідь
Вікторія (28 червень 2024)
У школі працює зовнішній сумісник вчитель і має навантаження 9 годин. Чи в період канікул правомірно не виплачувати йому з/п-ту?
Переглянути відповідь
Оксана ( 1 червень 2024)
Добрий день! Працюю в штаті ліцею, вчителем-дефектологoм, з навантаженням 18 годин( корекційно-розвиткові заняття з дітьми з ООП, які навчаються в інклюзивних класах). Чи має мені бути доплата 20% за роботу з дітьми з ООП. за постановою КАБІНЕТА МІНІСТРІВ УКРАЇНИ від 28 грудня 2021 р. № 1391
"Деякі питання встановлення підвищень посадових окладів (ставок заробітної плати) та доплат за окремі види педагогічної діяльності у державних і комунальних закладах та установах освіти".
З повагою, Оксана КОВАЛЕНКО
Переглянути відповідь
Тетяна (25 травень 2024)
Добрий день. Допоможіть з таким питанням.
Соціальний педагог працює в загальноосвітньому навчальному закладі на 0,75 ст. Протягом двох місяців здійснювала заміну тимчасово відсутнього працівника - практичного психолога (декретна відпустка). Чи має право соціальний педагог на встановлення доплати в розмірі до 50% за виконання обов'язків тимчасово відсутнього працівника?.
Переглянути відповідь
Наталія (15 травень 2024)
Пройшла у 2024 році атестацію, як педагог- організатор(.10.04). Маю стаж 50 років, повну вищу освіту, нагрудний знак Відмінник освіти України, вищу кваліфікаційну категорію, педзвання старший учитель, а за педагога-організатора проатестована як спеціаліст 2 категорії Чи правильно це?
Переглянути відповідь
Крістіна ( 9 лютий 2024)
Доброго дня, чому в січні зрізали зарплату асистену вчителя, в той час як вчителям її підвищили? дякую
Переглянути відповідь