Ваш акаунт не активовано. Перевірте пошту. 
  1. Робота в Україні
  2. Онлайн консультація юриста
  3. Зарплата / материальная ответственность

Зарплата / материальная ответственность #108718

Питання від Ірина (18 жовтень 2018):
Добрий день! Допоможіть, будь-ласка, розібртись у моїй ситуації. Працюю бібліотекарем у загальноосвітній школі 5 років, 1,5 роки з яких знаходилась у декретній відпустці. Весь час своєї роботи я отримувала повну ставку. У серпні цього року директор школи попросила мене вийти на роботу, тому що немає відповідного спеціаліста на цю посаду. У вересні я отримала повний оклад. Але У ЖОВТНІ мене поставили до відома, що відтепер я буду отримувати 0,5 ставки бібліотекаря, мотивуючи це тим що у нас у десятому класі навчається 4 учні, а класом може рахуватись лише той, в якому навчається мінімум 5 учнів. Хоча ці учні не були переведені на індивідуальну форму навчання, а навчаються як звичайний клас, вчителі отримують оплату за години викладання в цьому класі. Чи правомірно у мене забрали 0, 5 ставки? адже якби я знала, що в мене буде така заробітна плата, то я б не виходила з декретної відпустки. Допоможіть, будь-ласка!

Ответ юриста (18 жовтень 2018) :

Доброго дня! Як варіант, зараз Ви можете повернутися до декретної відпкстки. За домовленістю між працівником і роботодавцем або з ініціативи роботодавця при прийнятті на роботу працівника або під час роботи, на певний строк або без обмеження строку, працівнику може бути встановлено меншу тривалість робочого часу — неповний робочий час. Шляхом: — зменшення тривалості щоденної роботи (неповний робочий день); — зменшення кількості днів роботи (неповний робочий тиждень); — одночасного зменшення кількості годин роботи протягом робочого дня і кількості днів роботи. Частина 3 ст. 32 КЗпП дає право роботодавцю зі своєї ініціативи (в односторонньому порядку) установити працівникам неповний робочий час, змінювати їх режим роботи при продовженні роботи за тією самою спеціальністю, кваліфікацією або посадою. Щоправда, у цьому випадку повинна виконуватися одна умова - установити працівникам неповний робочий час, змінити їх режим роботи при продовженні роботи за тією самою спеціальністю, кваліфікацією або посадою можна тільки внаслідок змін, що сталися в організації виробництва та праці. Про зміну істотних умов праці, зокрема встановлення неповного робочого часу, роботодавець зобов’язаний повідомити працівника не пізніше ніж за 2 місяці. Крім того, ці питання мають бути погоджені роботодавцем з профспілковою організацією, що діє на підприємстві (в разі її наявності). Зауважте: якщо колишні істотні умови праці не можуть бути збережені, а працівник не згоден на продовження роботи в нових умовах, то трудовий договір, укладений з ним, припиняється згідно з п. 6 ст. 36 КЗпП. Звільняючи працівника за цією підставою, роботодавець зобов’язаний буде виплатити йому вихідну допомогу в розмірі середнього місячного заробітку. Як документально це повинно бути оформлено: 1) погоджувати рішення про встановлення неповного робочого часу з виборним органом первинної профспілкової організації, що діє на підприємстві ( п. 4 ч. 1 ст. 247 КЗпП); 2) видати наказ про встановлення неповного робочого часу у зв’язку зі змінами в організації виробництва та праці. Згода працівника для встановлення йому неповного робочого часу на підставі ч. 3 ст. 32 КЗпП не потрібна; 3) попередити працівників не пізніше ніж за 2 місяці про майбутні зміни ( ст. 32 і 103 КЗпП). Наприклад, вручити кожному працівнику під підпис повідомлення про зміну істотних умов праці, складене в довільній формі; 4) унести відповідні зміни до колективного договору, Правил внутрішнього трудового розпорядку або інших нормативних актів роботодавця, що регулюють питання тривалості робочого часу працівників; 5) напередодні встановлення неповного робочого часу: — отримати від працівників згоду або відмову від продовження роботи в нових умовах праці. Для цього підійде, наприклад, розписка або письмова заява працівника про згоду/відмову від продовження роботи у зв’язку зі змінами істотних умов праці; — видати наказ про встановлення неповного робочого часу працівникам, які погодилися на роботу в нових умовах. З наказом ознайомити працівників під підпис; — видати наказ про припинення трудових договорів на підставі п. 6 ст. 36 КЗпП з працівниками, які відмовилися продовжувати роботу в нових умовах праці. З наказом ознайомити працівників під підпис.

Зарплата / материальная ответственность, інші питання

    Алла (24 січень 2019)

    Доброго дня, я випускник денної форми навчання, навчалась за рахунок бюджетних коштів за державним замовленням у вищому навчальному закладі I-IV рівнів акредитації за напрямом педагогічного профілю. У грудні 2018 року закінчила магістратуру, у січні 2019 року приступаю до роботи вчителем у сільській школі. ВУЗ закінчила з червоним дипломом. Скажіть будь ласка чи мають мені доплочувати 50 % за диплом? Які надбавки передбачені мені законодавством як молодому спеціалісту? І чи виплочують "підйомні" молодому спеціалісту, що влаштувався працювати у сільську школу?

    Посмотреть Відповідь

    Виктор (30 жовтень 2018)

    Здравствуйте, я работаю в сети магазинов АТБ. Вопрос тако, я нанёс вред товару и с моей зарплаты высчитают за него полную стоимость товара. Я хотел забрать повреждёный товар, но мне его не отдают. Могу ли я отказаться оплачивать этот товар. К примеру я поредил ящик шоколадок, на продажу они не пойдут, но я забрал бы, тем более что с меня высчитают за них.

    Посмотреть Відповідь

    Наталія (30 жовтень 2018)

    Доброго дня. Працюю в державному ЗВО на посаді інженера. Роботодавець, за моєю заявою, утримує з ЗП профспілкові внески. Минулого місяця я виконувала роботу за договором підряду. Чи має право бухгалтерія утримати профспілковий внесок з договору підряду?

    Посмотреть Відповідь

    Никита (27 жовтень 2018)

    Здравствуйте, подскажите пожалуйста, девушка учится в пед университет в Мелитополе и является круглой сиротой. В 2019 году 10 сентября ей будет 23 года, будут ли ей продолжать выплачивать социальную стипендию после того как ей уже будет 23 года?

    Посмотреть Відповідь

    Ірина (18 жовтень 2018)

    Добрий день! Допоможіть, будь-ласка, розібртись у моїй ситуації. Працюю бібліотекарем у загальноосвітній школі 5 років, 1,5 роки з яких знаходилась у декретній відпустці. Весь час своєї роботи я отримувала повну ставку. У серпні цього року директор школи попросила мене вийти на роботу, тому що немає відповідного спеціаліста на цю посаду. У вересні я отримала повний оклад. Але У ЖОВТНІ мене поставили до відома, що відтепер я буду отримувати 0,5 ставки бібліотекаря, мотивуючи це тим що у нас у десятому класі навчається 4 учні, а класом може рахуватись лише той, в якому навчається мінімум 5 учнів. Хоча ці учні не були переведені на індивідуальну форму навчання, а навчаються як звичайний клас, вчителі отримують оплату за години викладання в цьому класі. Чи правомірно у мене забрали 0, 5 ставки? адже якби я знала, що в мене буде така заробітна плата, то я б не виходила з декретної відпустки. Допоможіть, будь-ласка!

    Посмотреть Відповідь

    Анастасія (16 жовтень 2018)

    Доброго дня. Цікавить таке питання: як правильно вирахувати педагогічний стаж якщо, в період з 18.02.15 по 18.10.15 навантаження становило 8 год. на тиждень; в період з 19.10.15 по 28.02.17 - 4 год. на тиждень; з 01.03.2017 по 31.08.17 - 6 год. на тиждень; з 01.09.17 по 31.08.18 - 4 год. на тиждень, а з 01.09.18 по таперішній час 8 го. на тиждень. Як вирахувати педагогічний стаж? Бухгалтерія відмовляється

    Посмотреть Відповідь

    Галина (27 серпень 2018)

    Галина.Доброго дня.Я працюю в ДНЗ інструктора з фіз-ри на 0.75 ст. І на 0.5ст веду гурток з Хатха-Йога. Доплату за напруженість праці та престижність на гурток не платить бухгалтерія.Я протарифікована на 1.25.Дякую.

    Посмотреть Відповідь

    Юлія (26 липень 2018)

    Доброго дня.Я працюю в туберкулозному диспансері на 1.5ставки,чи повинен нароховуватись фтізіатричний стаж на сумістництво0.5ставки

    Посмотреть Відповідь

    Виктор ( 4 червень 2018)

    Здравствуйте, я работаю в государственной лаборатории могут ли мне выплачивать зарплату меньше минимальной заработной платы в стране если я работаю на полной ставке. Заранее спасибо.

    Посмотреть Відповідь

    Геннадий (22 травень 2018)

    Моя дочь работает в магазине АТБ,год.Продавец - кассир.Недавно я обратил внимание, что их заставляют работать сверхурочно, бывает по 17 часов. Я попросил чтобы дочь показала трудовой договор, но она сказала что ей ничего не давали. После этого я подошёл и попросил управляющего магазином предоставить такой или подобный документ, но они выдали должностную инструкцию с перечнем обязанностей,а договор не выдают и говорят что ни у кого из них нет такого документа и что всех трудоустроили без него. Как получить трудовой договор?

    Посмотреть Відповідь

Шукаєте роботу?

Шукаєте персонал?

Інші документи

↑ Вгору