Ваш акаунт не активовано. Перевірте пошту. 
      1. Робота в Україні
      2. Онлайн консультація юриста
      3. Відпустка

      Відпустка #109637

      Питання від Альона Грига ( 8 травень 2020):
      Доброго дня. Моє запитання стосуються соціальної відпустки на дітей. Я скористалася соціальною відпусткою на дітей (10 календарних днів) за 2019 рік. Чи маю я право у 2020 році користатися цим правом і взяти соціальну відпустку на дітей за 2018 та 2020 роки?

      Ответ юриста (18 травень 2020) :

      Доброго дня! Відповідно до статті 19 Закону України «Про відпустки» жінці, яка працює і має двох або більше дітей віком до 15 років, або дитину з інвалідністю, або яка усиновила дитину, матері особи з інвалідністю з дитинства підгрупи А I групи, одинокій матері, батьку дитини або особи з інвалідністю з дитинства підгрупи А I групи, який виховує їх без матері (у тому числі у разі тривалого перебування матері в лікувальному закладі), а також особі, яка взяла під опіку дитину або особу з інвалідністю з дитинства підгрупи А I групи, чи одному із прийомних батьків надається щорічно додаткова оплачувана відпустка тривалістю 10 календарних днів без урахування святкових і неробочих днів (стаття 73 Кодексу законів про працю України). Якщо ж працівник має право на таку відпустку за кількома підставами, слід зважати на законодавче обмеження загальної тривалості такої відпустки – вона не може бути більшою за 17 календарних днів. Реалізувати своє право на використання цієї відпустки можна за умови, якщо на день початку відпустки працівник має стаж роботи в рахунок року, за який просить надати йому відпустку, тривалістю хоча б один день. Період перебування у відпустці для догляду за дитиною не зараховується до стажу роботи, що дає право на зазначену соціальну відпустку. Відтак, якщо працівник звільняється з роботи у відповідному році і має невикористану соціальну відпустку за цей рік, йому має бути виплачена за неї грошова компенсація. На новому місці роботи він не матиме права на отримання додаткової відпустки працівнику, який має дітей, оскільки така відпустка надається один раз протягом відповідного календарного року. Чинним законодавством не визначено строку давності, після якого працівник втрачає право на додаткові соціальні відпустки. Якщо він з якихось причин не скористався своїм правом на додаткову відпустку на дітей за попередній рік чи за кілька попередніх років, він має право використати її, а в разі звільнення, незалежно від підстав, йому має бути виплачено компенсацію за всі невикористані дні цієї відпустки.

      Відпустка, інші питання

        Альона Грига ( 8 травень 2020)

        Доброго дня. Моє запитання стосуються соціальної відпустки на дітей. Я скористалася соціальною відпусткою на дітей (10 календарних днів) за 2019 рік. Чи маю я право у 2020 році користатися цим правом і взяти соціальну відпустку на дітей за 2018 та 2020 роки?

         Переглянути відповідь

        Тетяна (27 квітень 2020)

        Доброго дня! Скажіть, будь ласка, чи може ділитися відпустка без збереження заробітної плати на період карантину на частини. Тобто працівник йде у вказану відпустку, наприклад, на 3...5 днів, потім через тиждень ще на 5 днів. Адже підприємство працює та всі одночасно піти у відпустку не можуть, але всі за угодою сторін мають на її отримання право. Та ще одне питання. На період карантину виданий наказ по підприємству про відміну особистих прийомів громадян, роботу у телефонному та віддаленому режимі, необхідність забезпечення працівників миючими, дезинфікуючими засобами, ЗІЗ, призначені відповідальні за проведення дезінфекції. Чи потрібно ознайомлювання з наказом під підпис всіх працівників підприємства чи тільки відповідальних осіб?

         Переглянути відповідь

        Марина (25 квітень 2020)

        Здравствуйте. Я написала заявление на отпуск . Скажите пожалуйста, должна ли быть на меня замена в школе на период карантина? Или замена только тогда, когда дети присутствуют в школе? И должна ли я выполнять работу в период отпуска? Каким документом это подтвердить? Спасибо за ответ.

         Переглянути відповідь

        Игорь (27 лютий 2020)

        Здравствуйте! Подскажите пожалуйста по ситуации. Работаю на предприятии по графику 2 на 2. В марте иду на ежегодный отпуск на 14 к.д. с 7 по 21 марта. 16 марта на предприятие по тех причинам будет выходной. Руководитель говорит что я должен этот день отработать и к отпуску дополнительный день за 16 марта не добавляется. Скажите должен я его отрабатывать, ведь по закону мне положено 1 день к отпуску за 8 марта и 1 день за 16 марта без отработки, правильно?

         Переглянути відповідь

        Гелета Любовь (15 січень 2020)

        Доброго дня! Я працюю в навчальному закладі та маю 20 днів невикористоної відпуски за попередні роки (2010-2015). Підскажіть будь ласка чи маю я право на її виристання в 2020 році. Дякую.

         Переглянути відповідь

        Олена (28 листопад 2019)

        Доброго дня!скажіть будь ласка,скільки днів триває зараз щорічна відпустка.дякую за відповідь

         Переглянути відповідь

        Ірина Маркевич (16 червень 2019)

        Добрий вечір! На даний час, я працюю вчителем, з навантаженням 1,5 ставки(разом вчитель+психолог). Вийшла з декретної відпустки раніше ніж дитині виповнилося три роки. В серпні дитині виповниться три роки, але я хочу взяти відпустку для догляду за дитиною до 6 років. Підкажіть будь ласка, чи можна частково оформити цю відпустку і залишити декілька годин навантаження в тиждень вчителем, а години психолога оформити як відпустку?(щоб не звільнятися і не втратити це місце). Дякую за відповідь!

         Переглянути відповідь

        Ірина (12 квітень 2019)

        Водій має поділ робочого дня на частини. Чи має він право на додаткову відпустку за ненормований робочий день?

         Переглянути відповідь

        любов ( 2 березень 2019)

        Я працюю 15 років в одному навчальному закладі на посаді майстра виробничого навчання. З 01.03.2019року мене переведено на посаду практичного психолога у цьому ж закладі. Скільки днів відпустки у мене має бути? Чи за повний рік?

         Переглянути відповідь

        Ольга (18 грудень 2018)

        Здравствуйте! Нужно по семейным обстоятельствам уехать на три летних месяца. Мужу на работе не дают отпуск на весь этот период за свой счёт. Как быть? Можно ли найти какой-то обходной путь? Должность мужа - музыкант в филармонии. Заранее благодарю

         Переглянути відповідь

      Шукаєте роботу?

      Шукаєте персонал?

      Інші документи

      Часто шукають:

      ↑ Вгору