UARU
Ваш акаунт не активовано. Перевірте пошту. 
  1. Робота в Україні
  2. Онлайн консультація юриста

Онлайн консультація юриста

Вас хвилюють правові аспекти прийому на роботу або ви вважаєте, що вас незаконно звільнили? А може вам потрібно дізнатися, як правильно провести по кадровому обліку співробітника за сумісництвом? Запитайте поради у юриста!

Останні питання юристу:

Ліна (29 жовтень 2009)

Добрий день!Щиро дякую за відповідь на запитання : #1495 - 17.09.2009 !!Допомогли!! 14 вересня2009 року на нараді вихователів директор і голова профспілки зачитали ст.32 КЗпП і усно оголосили, що вирішили надати усім(9 жінкам) вихователям по 0,5 ставки. 23-24 вересня 2009 року усіх вихователів під підпис ознайомили з наказом від 15.09.2009р. "Про педагогічне навантаження вихователів на 2009-2010 навч.рік", в якому вказано, що :1.вважати встановленим на 2009-2010 навч.рік пед.навантаження вихователям-0,5 ставки;2.заступнику директора з виховної роботи подати в бухгалтерію тарифікаційний список вихователів. За вересень та жовтень 2009 року розмір оплати праці вже зменшили до оплати за 0,5 ставки. Хотілося б знати: 1. чи правомірними були дії директора НВК щодо оплати праці за 0,5 ставки вже з 01.09.2009р.? 2. коли по закону вступає в дію встановлення педагогічного навантаження 0,5 ставки відповідно до тарифікаційного списку та наказу по НВК від 15.09.2009р? 3. чи відноситься зміна педагогічного навантаження вихователя в даному випадку до зміни істотних умов праці? 4.чи були правопорушення , які саме статті, яких законів? 5.чи є варіант добитися повернення недоплаченої заробітньої плати за вересень та жовтень 2009(в разі порушення чинного законодавства)? 6.Яка процедура?Послідовність?В які інстанції звертатися? Сподіваюся на Ваше розуміння та компетентну відповідь!!! Велике Вам спасибі за допомогу!!!! З повагою ЛІНА.

 Переглянути відповідь

Igorrr35 (28 жовтень 2009)

Чи не могли б Ви допомогти в розв'язанні наступної проблеми.. Я сплачув аліменти на утримання дитини від першого шлюбу. Сплачував регулярно. Але в минулому місяці, в зв'язку з кризою, з мною було розірвано трудову угоду.Зараз я безробітний. Компанія розрахувалася зі мною повністю, АЛЕ.. Пізніше я виявив, що з мене було стягнуто аліменти не тільки з заробітньої плати за останній місяць, але з СУМИ ВИХІДНОЇ ДОПОМОГИ, та СУМИ КОМПЕНСАЦІЇ ЗА НЕВИКОРИСТАНУ ВІДПУСТКУ(12 кал.днів). Існує Постанова КМ №146 від 26.02.1993, та якась стаття в КЗпП, де чітко говориться про те, що з даних видів доходу аліменти НЕ стягуються. Я спробував домовитися з колишньою дружиною про повернення мені незаконно(помилково) перерахованих сум. Вона навідріз відмовилася, мотивуючи це тим, що згідно ст.1215 ЦК, виплачені навіть без достатніх підстав(помилково) суми аліментів не можуть бути витребувані назад,якщо тільки не було підробки документів. Тобто по природі своїй вони є безоплатними(невозвратными). В виконавчій службі району сказали, що вони нічого вдіяти не можуть, Помилка мала місце, але навіть зробити залік цих помилково стягнутих аліментів в рахунок майбутніх платежів не можуть. І що кращим виходом буде заключити мирову угоду з колишнім роботодавцем про повернення мені грошей, і в разі відмови подати на нього в суд з вимогою про повернення суми необгрунтовано знятих аліментів. Існує ще один ньанс: Мене звільнено було по ст.36(ч.1)- за угодою сторін. Було належним чином оформлено угоду, між мною та роботодавцем, в якому прописано всі ньюанси звільнення, в тому числі сума ВИХІДНОЇ ДОПОМОГИ( компенсації за розірвання трудових відносин). Так само сума компенсації фігурує під назвою ВИХІДНА ДОПОМОГА в розрахунковому листкові та в листі-роз'ясненні, який роботодавець надав у виконавчу службу(у мене є копія). Так от, в досудовому порядку колишній роботодавець відмовляється вирішити питання, мотивуючи це тим, що офіційно по ст.36, ч.1 КЗпП не передбачено вихідної допомоги, і по природі своїй це була ПРЕМІЯ за розірвання трудових відносин(цікаве формулюваня, правда? ),не дивлячись на те, що формулювання ВИХІДНА ДОПОМОГА фігурує в усіх документах. В зв'язку з цим питання, чи існує нормативний акт, який НЕ ЗАБОРОНЯЄ(або дозволяє) стронам укладати угоду про виплату вихідної допомоги, навіть, якщо це і нередбачено сттатте. КЗпП, або, в крайньому випадку виплачувати її в більшому розмірі, ніж це передбачено КЗпП?? Та як Ви вважаєте, чи зможу я в суді довести, маючи Угоду про розірвання трудових відносин на руках, що це була ВИХІДНА ДОПОМОГА та я маю право на відшкодування незаконно знятих аліментів? Дуже вдячний Вам заздалегідь!

 Переглянути відповідь
← CtrlCtrl →
776 з 878

Шукаєте роботу?

Шукаєте персонал?

Часто шукають

↑ Вгору