UARU
Ваш акаунт не активовано. Перевірте пошту. 
  1. Робота в Україні
  2. Онлайн консультація юриста
  3. Прийом на роботу

Прийом на роботу #111429

Питання від Леонид (10 березень 2023):
Я получил предложение о работе в Альва Прайвеси, но я хочу продолжить работу на прежнем месте, чтобы сохранить стабильный источник дохода. Как я могу организовать совмещение этих работ и какие законодательные ограничения могут применяться в этом случае? Я также хотел бы узнать о том, как совмещение работ может повлиять на мои налоговые обязательства и права на социальное обеспечение. Какие налоговые правила должны применяться в моем случае и какие документы мне нужно будет предоставить налоговым органам?

Ответ юриста (13 березень 2023) :

Доброго дня! Для працівників державних підприємств п. 2 постанови КМУ від 03.04.1993 № 245 «Про роботу за сумісництвом працівників державних підприємств, установ і організацій» встановлено обмеження щодо тривалості роботи за сумісництвом не більш ніж чотири години на день. Згідно з п. 4 постанови КМУ № 245 заборонено працювати за сумісництвом керівникам, їх заступникам, керівникам структурних підрозділів (цехів, відділів, лабораторій тощо) та їх заступникам, якщо за основним місцем роботи працівника підприємство державної форми власності. Виняток – працівники наукової, викладацької, медичної і творчої діяльності. Відповідно до ч. 2 ст. 21 Кодексу законів про працю України працівник має право реалізувати свої здібності до продуктивної і творчої праці шляхом укладення трудового договору на одному або одночасно на декількох підприємствах, в установах, організаціях, якщо інше не передбачено законодавством, колективним договором або угодою сторін. Отже, прийняти працівника за сумісництвом на повний робочий час, який за основним місцем роботи працює повний робочий час, можна/не заборонено, але якщо немає обмежень щодо роботи за сумісництвом. Оскільки робота за сумісництвом здійснюється на умовах трудового договору, то при прийнятті на таку роботу необхідно укладати окремий самостійний трудовий договір. При прийнятті на роботу за сумісництвом в іншу організацію, Ви має надати роботодавцю всі документи, необхідні для прийняття на роботу, за виключенням трудової книжки, оскільки згідно п. 1.1 Інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників № 58 на осіб, які працюють за сумісництвом, трудові книжки ведуться тільки за місцем основної роботи. Обов’язково при прийнятті на роботу необхідно надати військово-облікові документи: - посвідчення про приписку до призовної дільниці для призовників; - військовий квиток або тимчасове посвідчення військовозобов'язаного для військовозобов'язаних; - військовий квиток для резервістів. Податкова соціальна пільга (ПСП) — це сума, яку віднімають від зарплати працівника при нарахуванні податку на доходи фізичних осіб (ПДФО). Право на податкову соціальну пільгу мають не всі. На нього впливають 3 фактори: - загальна сума місячного доходу працівника у вигляді зарплати (зарплата + лікарняні); - граничний розмір зарплати який розраховується на основі прожиткового мінімуму. З ним порівнюють зарплатні доходи працівника за місяць; - документи, подані у бухгалтерію. Право на ПСП працівник має підтвердити документами. На звичайну ПСП це буде лише заява, а на підвищені й «дитячі» ще й підтверджуючі таке право документи. Детальніше можете ознайомитись за посиланням: https://buhplatforma.com.ua/article/7851-podatkova-sotsalna-plga-na-2020-rk»

Прийом на роботу, інші питання

    Павло (21 жовтень 2024)

    Доброго дня. В коледжі заступник директора з навчальної роботи, мав навантаження 210 годин. Наразі потрібно звільнити з посади заступника директора, та оформити на постійне місце робити з навантаженням 210 годин. Чи є законні підстави які дозволяють оформити на постійне місце роботи викладача з навантаженням 0,29 ? Якщо ні, то які статті закону це забороняють. Тому що, бухгалтерія говорить що на основну роботу з таким навантаженням не можна приймати

     Переглянути відповідь

    Ніка (22 вересень 2024)

    Чи правомірне прийняття на роботу студента 4 курсу педагогічного коледжу на посаду вчителя початкових класів, за умови "кадрового голоду"?

     Переглянути відповідь

    Вікторія (22 вересень 2024)

    Чи правомірно в одному садочку підсобного працівника перевести на кухаря? Чи спочатку потрібно звільнити, а потім прийняти?

     Переглянути відповідь

    Вікторія (22 вересень 2024)

    Добрий день. Чи можливе переведення з гімназії вчителя на вихователь ЗДО (садочка), якщо одна міська рада? Якщо у вчителя є вища категорія (14 розряд), то після отримання сертифікату про підвищення кваліфікації, який буде розряд? І в які строки має бути проведена атестація?

     Переглянути відповідь

    олена (23 серпень 2024)

    Доброго дня. Працівник має диплом неповної вищої освіти, молодший спеціаліст . технік-технолог. Навчається на заочному відділенні гідрометеорологічного коледжу за професією технік-метеоролог. Чи має вона право працювати на посаді техніка-метеоролога під час здобуття даної освіти та де можна ознайомитись з Довідником кваліфікаційних характеристик професій працівників випуск 75 Гідрологія та Метеорологія. Дякую.

     Переглянути відповідь

    Алина крачковская (31 липень 2024)

    Добрий день. Чи має право студент 3-го курсу педагогічного коледжу працювати логопедом (за фахом) у дитячому реабілітаційному центрі? Дякую

     Переглянути відповідь

    Игорь (26 липень 2024)

    В центре занятости требуют цивільно-правовий договір за 2012 год. У меня его нет. Организация в 2021 году объявила себя банкротом. На звонки не отвечает. Получить я договор не могу. В центре занятости говорят, что без него меня не зарегистрирую. Имеют ли они на это право. Что мне делать без этого договора? Получается я теперь никогда не смогу стать в центре занятости?

     Переглянути відповідь

    Валентина (13 липень 2024)

    Вітаю! Місяць назад влаштувалася прибиральницею в АТБ. Керуюча при прийомі на роботу віддала мені назад мою трудову (вже після перевірки з відділу кадрів) зі словами, що вона зберігається в мене. Вдома я подивилася - запису про АТБ там немає. Певно, що моя трудова могла не сподобатися керуючій або відділу кадрів, бо я багато працювала без оформлення, тому є по кілька років перерви в записах, плюс були періоди, коли часто міняла роботу. Я кілька місяців шукала роботу, тому мене влаштовує без запису в трудовій. Але хочу дізнатися, які в мене права, чи йде стаж, чи матиму лікарняні й відпустки? Де можна перевірити, за яким договором я працюю?

     Переглянути відповідь

    ВІКТОРІЯ ( 4 липень 2024)

    Чи можна займати в одній школі дві посади.Щиро дякую за відповідь, я написала заяву прошу прийняти мене на ставку педагог-організатора, та залишити за мною 0,5 ставки бібліотекаря гімназії. Але відповідь від керівництва була що не можу займати дві посади і тоді вони надають 0.5 ст.

     Переглянути відповідь

    Вікторія (27 червень 2024)

    Доброго дня, можна займати дві посади в школі, прийнята на 0,5 ст. бібліотекарем, освіта вища, стаж 20 років, і дати ставку педагог-організатора. Сказали що не дозволено займати дві посади, лише можна на 0,5 ст. Гарно дякую

     Переглянути відповідь

Шукаєте роботу?

Шукаєте персонал?

Часто шукають

↑ Вгору