UARU
Ваш акаунт не активовано. Перевірте пошту. 
  1. Робота в Україні
  2. Онлайн консультація юриста

Онлайн консультація юриста

Вас хвилюють правові аспекти прийому на роботу або ви вважаєте, що вас незаконно звільнили? А може вам потрібно дізнатися, як правильно провести по кадровому обліку співробітника за сумісництвом? Запитайте поради у юриста!

Останні питання юристу:

Тетяна (13 вересень 2021)

Заклади дошкільної освіти працюють згідно Типових штатних нормативів номер 1055. Згідно з якими у закладі дошкільної освіти кількість штатних одиниць вихователів дітей дошкільного віку на одну групу, при 5-денному робочому тижні та часом роботи 10,5 годин повинна складати 1,8 ставок. Наш заклад освіти має дві групи. І вже близько 10 років виховний процес дітей здійснюють 3,6 ставки вихователів ( 1,8×2групи). У типових штатних нормативах є примітка, що якщо в закладі освіти діють одна чи дві групи, то завідувач закладу повинен три години щодня виконувати виховну роботу в групі. Завідувач нашого закладу освіти працює півтори години зранку на прийомі дітей, здійснюючи разом з медиком термометрію, наступні півтори години працює в групах протягом дня, під час прогулянок, занять, при гігієнічних процедурах. Післявчора відділ освіти надіслав наказ, згідно якого хочуть скоротити ці три години у педагогів закладу ( три години щодня - це 0,5 ставки на місяць), переклавши визовательську роботу протягом трьох годин щодня повністю на завідувача. Педагогам (їх в нашому закладі троє) залишається навантаження 3,6 - 0,5 = 3,1 ставки. В наказі вказано, що педагоги повинні письмово надати згоду на зменшення свого педагогічного навантаження. Чи законними є дії Відділу освіти по відношенню до педагогів закладу? Чи повинні ми письмово погоджуватися на зменшення навантаження? Чи повинні нам письмового довести зміни штатів закладу? Як педагоги закладу можуть себе захистити? Хочу також наголосити, що протягом 10 років в закладі працюють 3,6 ставок вихователів, і за цей час кілька разів здійснювалися перевірки КРУ. Порушень в оплаті праці та застосуванні штатних нормативів не було виявлено. Скорочення штатів, яке відділ освіти ініціює зараз більше схоже виключно на економію бюджету.

 Переглянути відповідь

Тетяна (10 вересень 2021)

Заклади дошкільної освіти працюють згідно Типових штатних нормативів номер 1055. Згідно з якими у закладі дошкільної освіти кількість штатних одиниць вихователів дітей дошкільного віку на одну групу, при 5-денному робочому тижні та часом роботи 10,5 годин повинна складати 1,8 ставок. https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z1157-10#Text Наш заклад освіти має дві групи. І вже близько 10 років виховний процес дітей здійснюють 3,6 ставки вихователів ( 1,8×2групи). У типових штатних нормативах є примітка, що якщо в закладі освіти діють одна чи дві групи, то завідувач закладу повинен три години щодня виконувати виховну роботу в групі. Завідувач нашого закладу освіти працює півтори години зранку на прийомі дітей, здійснюючи разом з медиком термометрію, наступні півтори години працює в групах протягом дня, під час прогулянок, занять, при гігієнічних процедурах. Післявчора відділ освіти надіслав наказ, згідно якого хочуть скоротити ці три години у педагогів закладу ( три години щодня - це 0,5 ставки на місяць), переклавши визовательську роботу протягом трьох годин щодня повністю на завідувача. Педагогам (їх в нашому закладі троє) залишається навантаження 3,6 - 0,5 = 3,1 ставки. В наказі вказано, що педагоги повинні письмово надати згоду на зменшення свого педагогічного навантаження. Чи законними є дії Відділу освіти по відношенню до педагогів закладу? Чи повинні ми письмово погоджуватися на зменшення навантаження? Чи повинні нам письмового довести зміни штатів закладу? Як педагоги закладу можуть себе захистити? Хочу також наголосити, що протягом 10 років в закладі працюють 3,6 ставок вихователів, і за цей час кілька разів здійснювалися перевірки КРУ. Порушень в оплаті праці та застосуванні штатних нормативів не було виявлено. Скорочення штатів, яке відділ освіти ініціює зараз більше схоже виключно на економію бюджету.

 Переглянути відповідь

Александр ( 2 вересень 2021)

Здравствуйте, соориентируйте пожалуйста меня по такому вопросу: я имею инвалидность 3 группы. В моем удостоверении написано "Інвалід з дитинства, 3 группа, Довічно". Подскажите пожалуйста , какие льготы я имею касаемо проезда в общественном транспорте? Могу ли я пользоваться бесплатным проездом там, где на это имеют право пенсионеры по возврасту ? Или в маршрутках , где в основном указано что только Инвалиды 1 и 2 групп ? Могу ли я требовать оплату в половину стоимости ? Я не смог найти информации касаемо того, играет ли какую-то роль надпись в документе что инвалид с детства и дает ли она какие-то дополнительные возможности. В каждом городе по разному водители реагируют на все эти льготы и очень бы хотелось знать , как правильно я могу пользоваться своим документом. Буду очень благодарен за ваш ответ.

 Переглянути відповідь
← CtrlCtrl →
30 з 881

Шукаєте роботу?

Шукаєте персонал?

Часто шукають

↑ Вгору